Dni Fantastyki we wrocławskiej Leśnicy

Dni Fantastyki we wrocławskiej Leśnicy

Dni Fantastyki znów we Wrocławiu

Dni Fantastyki są najstarszym tego rodzaju wydarzeniem w województwie dolnośląskim. Jak sama nazwa wskazuje, tematyką festiwalu jest fantastyka. Tegoroczny motyw to Nowy Fantastyczny Świat, czyli tematy science fiction. Dotyczyć one będą wizji bliskiej przyszłości, a więc pojawią się takie konkretne zagadnienia jak fantastyka postapokaliptyczna, fantastyka socjologiczna, retrofuturyzm, historia alternatywna a także utopia i antyutopia. Na uczestników czekają warsztaty, punkty handlowe i kilka innych atrakcji.

Centrum Kultury Zamek

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Zamek. Dni Fantastyki to nie jedyna inicjatywa, którą zorganizowała ta instytucja. Innymi wydarzeniami są Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa czy Jarmark Jadwiżański. Pierwsze Dni Fantastyki pojawiły się we Wrocławiu w 2004 roku. Z każdym rokiem zaczęło się zjeżdżać coraz więcej miłośników tego gatunku, chcących miło spędzić czas w towarzystwie osób o podobnych zainteresowaniach.

Cosplay. Ważna tradycja dla miłośników fantastyki

Na żadnym wydarzeniu dotyczącym fantastyki nie może zabraknąć cosplayu. Polega on po prostu na przebieraniu się za postacie ze znanych filmów, książek czy gier wideo. Często wiążą się one z tym, co akurat jest modne. Mistrzowie cosplayu robią wszystko, by to właśnie ich stroje robiły najlepsze wrażenie. Na większych wydarzeniach w tej tematyce możemy spotkać osoby przebrane za superbohaterów Marvela, uczniów Hogwartu, rycerzy Jedi czy postaci z LOL-a. Jest to na pewno kosztowne zajęcie, ale przynosi wielką satysfakcję. Daje ono satysfakcję nie tylko tym, którzy zdecydują się przebrać. Przede wszystkim jego efekty przyczyniają się do wyjątkowej atmosfery, jaką tworzy ta społeczność.