Wrocławski radca prawny zatrzymany za oszustwa

Wrocławski radca prawny zatrzymany za oszustwa

Wrocławski radca prawny zatrzymany

Wrocławski radca prawny, który dopuścił się popełnienia przestępstwa, wpadł w ręce CBA. Mężczyźnie postawiono już zarzuty, które dotyczą wyłudzenia 300 tys. złotych. Pieniądze te pochodziły z depozytu sądowego. Zatrzymany nie miał prawa się ich domagać.

Cała sytuacja jest dosyć skomplikowana, gdyż zaczęła się ona dużo wcześniej. Chodziło tutaj o wszczynanie „fikcyjnej” procedury egzekucyjnej. Sprawca miał posługiwać się nielegalnymi dokumentami w celu wyłudzenia pieniędzy, które znajdowały się w depozycie sądowym. Pieniądze zgromadzone na tych rachunkach nie mogły zostać wypłacone zobowiązanym podmiotom.

Wrocławski radca prawny, którego zatrzymało CBA nie był jedyną osobą zamieszaną w ten proceder. Współpracował jeszcze z innymi osobami, którym łącznie udało się wyłudzić dość sporo pieniędzy. Funkcjonariusze ustalili, że w wyniku tego przestępstwa wyłudzono około 2 miliony złotych. W planach było zdobycie kolejnych.

Czy to koniec procederu?

Do tej pory udało się zatrzymać dziewięć osób zamieszanych w wyłudzanie pieniędzy z rachunków depozytu sądowego. Co ciekawe, sześciu z nich to radcy prawni. Ile jeszcze osób, zajmujących się takimi oszustwami, jest na wolności? Funkcjonariusze CBA robią co mogą, aby osoby te spotkała sprawiedliwość.

O akcji CBA mogliśmy słyszeć już pod koniec 2020 roku. Wtedy to właśnie udało się zatrzymać sześć osób zamieszanych w to przestępstwo. Warszawskie CBA współpracowała wtedy z wrocławską prokuraturą w wyniku czego, udało się zatrzymać sprawców i wykryć popełniane przez nich przestępstwa.

Zarzuty jakie mężczyźni usłyszeli dotyczą używania nielegalnych dokumentów, oszustwa a także prania pieniędzy. Pranie pieniędzy to bardzo powszechne przestępstwo, którego dopuszczają się osoby zarabiające duże kwoty w nieuczciwy sposób. Dotyczy to nie tylko oszustów, ale też paserów czy handlarzy narkotyków.