Muzyczne Święto Kolęd w Bazylice św. Elżbiety
W malowniczym centrum Wrocławia, w zabytkowej Bazylice św. Elżbiety, szykuje się wydarzenie, które przyciągnie zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających miasto. W piątkowy wieczór, 16 stycznia, odbędzie się darmowy koncert, gdzie rozbrzmią kolędy i pastorałki w wykonaniu znakomitych artystów. To wyjątkowa okazja, by połączyć piękno muzyki z urokiem gotyckiej architektury.
Zaangażowanie lokalnych liderów
Wydarzenie to jest organizowane pod patronatem prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka oraz proboszcza parafii garnizonowej św. Elżbiety, ks. prałata płk. Janusza Radzika. Ich wsparcie i zaangażowanie są kluczowe dla popularyzacji kultury muzycznej w regionie.
Organizacja i artystyczne kierownictwo
Piotr Rojek, uznany organista i profesor wrocławskiej Akademii Muzycznej, czuwa nad artystycznym kształtem koncertu. Dzięki niemu wydarzenie nabierze wyjątkowego charakteru. Ważne dla uczestników jest to, że wstęp na koncert jest bezpłatny, choć warto pojawić się wcześniej, by zająć dobre miejsce.
Przebieg wieczoru i program
Początek koncertu zaplanowano na godzinę 19:15. Wśród wykonawców znajdą się Chór Uniwersytetu Wrocławskiego „Gaudium” oraz Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych pod dyrekcją ppor. Mateusza Wrzoska. Publiczność usłyszy także fortepianistkę Magdalenę Jaszczak, sopranistkę Adrianę Masiak, basistę Bogdana Makala oraz samego Piotra Rojka na organach.
Specjalny gość wieczoru
Wydarzenie uświetni występ Andrzeja Cierniewskiego, cenionego artysty, który niedawno obchodził 50-lecie swojej kariery. Jego obecność z pewnością doda koncertowi szczególnej atmosfery.
Całość poprowadzi Alan Urbanek, który zadba o to, aby słuchacze nie tylko delektowali się muzyką, ale także poznali interesujące fakty o utworach. To niezwykły wieczór, który pozostanie w pamięci uczestników, łącząc tradycję z nowoczesnością w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Wrocławia.
Źródło: wroclaw.pl
