Tworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dla Zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Tworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dla Zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Na terenie Wrocławia, Uniwersytet Przyrodniczy planuje budowę nowego szpitala dla zwierząt. Konkretniej, chodzi o utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) dla naszych czworonożnych przyjaciół. Ten projekt ma zostać zrealizowany w obrębie obecnie funkcjonującego kompleksu klinik weterynaryjnych usytuowanego w pobliżu placu Grunwaldzkiego.

Aktualnie uczelnia jest powściągliwa w udzielaniu informacji na temat tej inwestycji. Niemniej jednak, niewielka część informacji jest już dostępna na ten temat. Urząd miasta posiada dokumenty dotyczące planowanej rozbudowy budynku B-2 uczelni znajdującego się na ulicy Norwida. Najbardziej optymistyczne przewidywania wskazują, że cały proces od pozyskania funduszy, poprzez przetargi i budowę, aż po dobranie odpowiedniego wyposażenia potrwa około trzech lat. Dlatego też otwarcie SOR dla zwierząt można spodziewać się na przełomie 2027 i 2028 roku.

Nowy SOR będzie miejscem, które wzoruje się na ludzkich szpitalach, jednak z nadzieją na mniejsze kolejki. Specjaliści weterynarii z Uniwersytetu Przyrodniczego będą tam świadczyć pomoc zwierzętom w krytycznym stanie zdrowia. Na miejscu dostępny będzie cały niezbędny sprzęt do szybkiej diagnostyki. Użytkowanie usług SOR dla zwierząt będzie odpłatne.

W chwili obecnej na terenie Wrocławia działa 5 klinik, 86 przychodni i 69 gabinetów weterynaryjnych. W planowanym kompleksie Uniwersytetu Przyrodniczego, funkcjonują już takie jednostki jak: przychodnie dla psów i kotów, chirurgiczna, rozrodu, chorób zakaźnych, gabinety dermatologii i endokrynologii, dietetyki i higieny pasz, gastroenterologii i endoskopii, stomatologiczna, kardiologii, nefrologii, neurologii, rehabilitacji oraz laboratoria diagnostyczne i patomorfologiczne. Działa tu również Klinika chorób koni oraz Poliklinika Weterynaryjna dla zwierząt gospodarskich.