Powrót bezpośrednich połączeń kolejowych Zielona Góra – Wrocław od 10 marca

Powrót bezpośrednich połączeń kolejowych Zielona Góra – Wrocław od 10 marca

Podróżni pomiędzy Zieloną Górą a Wrocławiem mogą odetchnąć z ulgą, bowiem bezpośrednie połączenia kolejowe na tej trasie mają zostać przywrócone. Przez ostatnie trzy miesiące, osoby przemieszczające się między tymi dwoma miastami były zmuszone do przesiadek w Nowej Soli lub Głogowie. Spółka POLREGIO stanie za realizacją czterech codziennych kursów, nadzorowanych przez marszałka województwa lubuskiego.

Podjęcie decyzji o wprowadzeniu nowych bezpośrednich połączeń kolejowych między Zieloną Górą a Wrocławiem ogłosiła spółka POLREGIO. Przypomina ona również w swych komunikatach na platformach social media, że to właśnie konflikt między samorządami Dolnego Śląska i województwa lubuskiego doprowadził do usunięcia bezpośrednich tras między tymi regionami.

Krytyka dotycząca niskiej jakości i niepewności połączeń obsługiwanych przez POLREGIO płynęła ze strony przedstawicieli Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Z kolei władze województwa lubuskiego były przekonane, że Koleje Dolnośląskie, znajdujące się pod zarządem marszałka dolnośląskiego, planują monopolizować obsługę tej popularnej trasy. Pierwotne porozumienie dotyczące podziału puli połączeń między dwoma firmami nie zostało ostatecznie sfinalizowane.

Rezultatem tych konfliktów było to, że pasażerowie musieli dokonywać przesiadek na trasie o długości nieco ponad 150 km – w Nowej Soli lub Głogowie, pomiędzy pociągami dwóch antagonistycznych spółek.

Ale teraz jest światełko w tunelu. POLREGIO zapowiedziało, że od 10 marca w aktualnym rozkładzie jazdy będą dostępne cztery kursy dziennie z Zielonej Góry do Wrocławia.