Mały takin złoty urodził się we wrocławskim zoo

Kolejny warty odnotowania poród we wrocławskim ZOO. Spokojnie, nie chodzi o kobietę, która nagle podczas wycieczki zaczęła rodzić. Chodzi o pojawienie się na świecie malutkiego takina złotego, który od tej pory będzie zachwycać odwiedzających swoim uroczym wyglądem i zachowaniem. Zwierzaki oczywiście nie żyją w Polsce naturalnie, a spotkać je można jedynie w ZOO. Jeżeli więc chcemy na żywo zobaczyć takina, to nie ma rady. Musimy wybrać się do wrocławskiego ogrodu zoologicznego i zaobserwować zachowanie tego ciekawego zwierzaka.

Co do w ogóle jest takin złoty?

Kto z nas słyszał o takim zwierzęciu jak takin? Pewnie mało kto. Ale osoby odwiedzające zoo we Wrocławiu znają doskonale tego ssaka. Należy do rodziny wołowatych, więc przypominałby naszą normalną krowę, gdy nie osobliwy kształt głowy. Zwierzę to prowadzi głównie nocny trym życia, a jego środowiskiem naturalnym są wschodnie Himalaje. Długość jego ciała wynosi mniej więcej 2 metry, a wysoki jest na 1,3 metra. Ta ważąca 350 kg krówka jest prawdziwą atrakcją ogrodu zoologicznego w stolicy Dolnego Śląsku. Nazwa nie wzięła się znikąd. Złocisty kolor jego sierści naprawdę wygląda, jak gdyby zwierzak był zrobiony ze szczerego złota.

Wrocławskie ZOO – jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w województwie

Wrocławskie ZOO to jeden z najatrakcyjniejszych tego rodzaju miejsc nie tylko w regionie ale i w całym kraju. Mało który ogród zoologiczny w Polsce ma taką ofertę i realizuje ją w taki sposób. Dlatego właśnie przyjeżdżają tu całe masy turystów. Wliczają się w to nie tylko rodziny z dziećmi, ale też wycieczki szkolne oraz typowe wypady ze znajomymi. Jest to faktycznie jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc, w jakich można spędzić swój wolny czas. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszy się w weekendy. Wtedy większość osób ma wolne i może sobie pozwolić na małą rekreację. Najbardziej cieszy to dzieciaki, które wtedy mają wolne od szkoły. A przecież każde dziecko lubi zwierzęta. Zwłaszcza te dzikie, których na co dzień nie ma okazji oglądać, ale dobrze je zna z programów przyrodniczych.

Więcej informacji z województwa dolnośląskiego znajdziesz tutaj.