Jakiej pogody możemy spodziewać się we Wrocławiu?

Jakiej pogody możemy spodziewać się we Wrocławiu?

Wrocław dostępny jest dla turystów przez Cały rok. Panuje tutaj cieplejszy klimat niż w pozostałych miejscach Polski, dlatego nawet zimą zwiedzanie miasta i spacerowanie  tutaj to sama przyjemność. Przyjmuje się, że we Wrocławiu panuje klimat umiarkowany, jednakże przeważają wpływy oceaniczne. W ciągu roku suma opadów wynosi 620 mm, a średnia temperatura to 9,1 stopnia C. Najwyższa temperatura w ciągu roku przypada w ciągu lata i wynosi ona 35,4 stopnia C, a najniższa to -21,7 stopnia C.

We Wrocławiu ciągle się coś dzieje, dlatego warto tutaj przyjeżdżać bez względu na porę roku oraz pogodę. W ciągu wiosny mowa o koncertach oraz wielu imprezach plenerowych, które odbywają się  parkach oraz na osiedlach. Z kolei latem najwięcej dzieje się na Rynku. Mowa chociażby o festiwalu kulinarnym znanym jako „Wocław na widelcu”. Każdego roku pojawiają się tutaj sławy polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej. W trakcie letnich miesięcy przyjadą tutaj na pewno fani kina. Jesienią we Wrocławiu odbywają się festiwale filmowe, muzyczne oraz teatralne. Jesień jest kolorowa oraz bardzo przyjemna. Z kolei zima oferuje Jarmark Bożonarodzeniowy oraz imprezę noworoczną.

Oprócz wymienionych imprez nie można zapominać o szeregu zabytków oraz innych atrakcji dostępnych w mieście, które przyciągają do miasta tysiące osób każdego dnia.