Samoobrona dla kobiet w Policji: Wrocław świętuje 100-lecie z nową inicjatywą
Kobiety pełniące służbę i pracujące w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu otrzymały szansę na zdobycie praktycznych umiejętności samoobrony w ramach nowo uruchomionego programu szkoleniowego. Inicjatywa ta została przygotowana z okazji setnej rocznicy obecności kobiet w szeregach Policji i odpowiada na potrzebę zwiększania bezpieczeństwa oraz pewności siebie w środowisku zawodowym i poza nim.
Nowy program szkoleń dla funkcjonariuszek i personelu cywilnego
Szkolenia dedykowane są zarówno policjantkom, jak i pracownicom cywilnym zatrudnionym w strukturach komendy wojewódzkiej. Zaplanowano cykl praktycznych zajęć samoobrony, podczas których uczestniczki nauczą się reagować w nieprzewidzianych sytuacjach zagrożenia. Spotkania prowadzą doświadczeni instruktorzy, którzy stawiają na przekazanie konkretnych technik możliwych do wykorzystania w codziennych sytuacjach służbowych i prywatnych.
Ograniczona liczba miejsc, jasne zasady udziału
Zajęcia odbywają się co środę w listopadzie, od 15:30 do 16:30, w sali gimnastycznej Oddziałów Prewencji przy wrocławskiej komendzie. Każda grupa może liczyć maksymalnie 20 uczestniczek, dlatego niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału. Osoby zainteresowane muszą liczyć się z tym ograniczeniem i odpowiednio wcześnie zarezerwować miejsce.
Wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i integracja kobiet w Policji
Głównym założeniem programu jest wyposażenie kobiet w narzędzia pozwalające skutecznie radzić sobie w trudnych sytuacjach. Organizatorzy podkreślają, że regularna praktyka samoobrony buduje nie tylko umiejętności fizyczne, ale również pewność siebie, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie zarówno w pracy, jak i poza nią.
Program stanowi część szerszych działań Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na rzecz wsparcia i rozwoju zawodowego kobiet. Obok samoobrony, realizowane są też inne szkolenia i warsztaty, mające na celu integrację oraz podnoszenie kompetencji w środowisku policyjnym. Zachęca się wszystkie funkcjonariuszki oraz pracownice cywilne do skorzystania z tej okazji do nauki i wzmocnienia własnego bezpieczeństwa.
Źródło: facebook.com/dolnoslaska.policja
